• Mikrowaga XA 4Y.M.A

Mikrowagi Radwag oferują niezrównaną precyzję i komfort obsługi w procesie pomiaru małych mas z najwyższą dokładnością. Urządzenia oferowane są w wersji standardowej, przeznaczonej do wysoce zaawansowanych procesów wagowych oraz w wariantach specjalistycznych: jako mikrowagi do kalibracji pipet lub ważenia filtrów. Dzięki różnorodności zastosowań, mikrowagi znakomicie sprawdzają się w laboratoriach farmaceutycznych, petrochemicznych, kosmetycznych i innych miejscach pracy. Urządzenia wyposażone zostały w kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 5,7 cali, który oferuje intuicyjną obsługę oraz łatwy dostęp do licznych aplikacji i funkcji wagowych.

Model
Opcja
24163.35
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48
Waga 16 kg

Zamówienie telefoniczne: (22) 273 67 77

Zostaw telefon
Seria mikrowag 4Y.M.A to nowoczesna konstrukcja wagowa, która jest wykorzystywana podczas pomiarów wymagających dużej dokładności i szybkości.
Posiadają precyzyjny, szczelnie zabudowany układ pomiarowy, dzięki czemu gwarantujemy dokładność i szybkość w praktycznie każdych warunkach laboratoryjnych. Czynniki zewnętrzne, takie jak np.: podmuchy, kurz, wibracje, kompetencje pracownika generują zakłócenia, które maja istotny wpływ na końcowy wynik pomiaru. 
Wagi z oferty firmy Radwag posiadają szereg zabezpieczeń, których celem jest wyeliminowanie powstałych błędów (szczelna komora ważenia, filtry tłumiące drgania). Jeśli błędy są zbyt duże by je wyeliminować, informują o ich istnieniu (czujnik drgań, elektroniczna poziomica, moduł środowiskowy).

W części elektronicznej wag znajduje się współczesna architektura sprzętowo - programowa. Wbudowane programy wewnętrzne, system operacyjny Windows Embedded Compact 7, pamięci Flash, Double Hardware System to szybkość i niezawodność w gromadzeniu i przetwarzaniu informacji. Seria 4Y.M.A posiada kolorowy dotykowy wyświetlacz LCD 5,7" co stwarza zupełnie nowe możliwości funkcjonalne w zakresie obsługi wag i prezentacji wyników . Rozbudowane bazy danych pozwalają na rejestrację pomiarów z możliwością wydruku i exportu. System wagi obsługuje 13 języków narodowych.
 
Nowa funkcja „Zdefiniowane profile” w sposób automatyczny ustawia parametry wagi zgodnie z preferencjami użytkownika. 
Dostępne profile:
  • FAST -  uzyskamy pomiar w bardzo krótkim czasie,
  • FAST DOSING - waga przejdzie w tryb bardzo szybkiej reakcji na zmianę masy, szczególnie przydatna podczas dozowania lub dodawania kolejnej masy do odmierzonej porcji,
  • PRECISION - ustawienia wagi ukierunkowane na minimalne odchylenie standardowe sd ≤ 1,5 μg,
  • USER - pozwala na indywidualne zdefiniowanie parametrów wagi  przez użytkownika. 
Mikrowagi 4Y.M.A to zoptymalizowane nowoczesne narzędzie wyposażone między innymi w automatyczną kontrolę wypoziomowania (LevelSENSING).

Innowacyjny system sterowania otwieraniem i zamykaniem komory wagowej, gwarantuje płynny i cichy sposób przesuwu drzwi, nie generując żadnych drgań zakłócających pomiar. Rozwiązanie umożliwia ponadto zdefiniowanie stopnia otwarcia drzwi. 
 
Personalizacja jako proces dopasowania wagi to indywidualne profile użytkowników oraz kilkupoziomowy system uprawnień w zakresie dostępu do menu wagi. Programowalne czujniki zbliżeniowe to szeroka gama możliwości: zerowanie, tarowanie, wydruk i inne. 
 
Liczne funkcje takie jak ważenie różnicowe pozwalają na wieloetapową kontrolę masy tej samej próbki poddawanej różnych procesom. 
 
System zabezpieczeń programowych oraz możliwość dokumentacji procesu poprzez wydruki (standardowe / edytowalne) zapewnia zgodność wag z wymaganiami systemów GLP/GMP praktycznie w każdym obszarze (farmacja, petrochemia, ochrona środowiska i wiele innych).

 

UWAGA: Do poprawnej realizacji procesu ważenia za pomocą mikrowag i ultra-mikrowag, wymagane jest odpowiednie przygotowanie miejsca pracy jak również odpowiednia obsługa wagi. Ultra-mikrowagi są dodatkowo standardowo wyposażone w szafkę przeciw-podmuchową. Wymagania instalacji i użytkowania znaleźć można w specjalnie przygotowanym dokumencie pod linkiem: Warunki instalacji i użytkowania ultra-mikrowag oraz mikrowag.

Dane techniczne

Obciążenie maksymalne [Max] 6,1 g
Obciążenie minimalne [Min] 0,1 mg
Dokładność odczytu [d] 1 µg
Zakres tary -6,1 g
Powtarzalność (5% Max) 1,3 µg
Powtarzalność (Max) 2,5 µg
Liniowość ±7 µg
Niecentryczność 7 µg
Temperaturowy dryft czułości 1×10⁻⁶/°C×Rt
Stabilność czułości 1×10⁻⁶/Rok×Rt
Minimalna naważka USP 2,6 mg
Minimalna naważka (U=1%,k=2) 0,26 mg
Wymiary komory ważenia 168×163×228 mm
Czas stabilizacji ~ 3,5 s
Temperatura pracy +10÷+40 °C
Wymiar szalki ø 30 mm
Zasilanie 13,5 ÷ 16 V DC
Wyświetlacz 5,7'' (panel dotykowy)
Interfejs 2×USB, 2×RS 232, Ethernet, Wireless Module, 4 wejścia, 4 wyjścia (cyfrowe)
Wymiary opakowania 720×385×485 mm
Wilgotność względna powietrza 40% ÷ 80%
Adiustacja wewnętrzna
Masa netto 9,8 kg
Masa brutto 14,3 kg
Pobór mocy 700mA (bezprzewodowy terminal - 1A)